Teşekkürler Aş-Pha Hülya

Teşekkürler Aş-Pha Hülya

 

 

İstanbul Abhaz Kültür Derneği 1967 yılında kuruldu. O günden bugüne kadar 19 Başkan 300 ün üzerinde yönetim kurulu üyesi, her dönem için 1000 lerle ifade edilebilecek sayıda üyelerin bir şekilde haşır neşir olduğu bir STK olarak aktivitelerini sürdürdü. 

 

 

 

 

Papapha Mahinur Tuna başkanlığındaki yönetim RİDADE ve RİRAŞE Kafkas Halk Dansları Topluluğunu kurduğunda her sezon toplamda 80-100 kişilik ekip üyeleri oluştu. Çoğu üniversite öğrencisi olan bu gençler Pazar günleri büyükler, cumartesi günleri de küçükler aileleri ile birlikte olmak üzere hafta sonlarını dernekte geçirdiler. 

 

 

 

 

Yazıma bu girişle başlamamın sebebi Rüta-pha Neslihan ile ilgili teşekkür yazımı paylaştığımda yapılan yorumlarda Aş-Pha Hülya’nın da dinlenmek istediğini öğrenmemdi.

 

 

 

 

Aş-Pha Hülya 2011 yılında Beyguaa Hakan Ander başkanlığında derneğimizde görev almış değerli bir kardeşimiz. Herkese olduğu gibi bana da hizmeti çoktur. Kendisine sonsuz teşekkür eder helallik isterim.

 

 

 

 

13 yıl süre ile her hafta sonu 150 kişiye, yapılan organizasyonlarda bir o kadar kişiye ikramlar hazırlamak katılımcıların kendi evlerinde bulunma hissiyatını yaşatan biri. 

 

 

 

 

O kadar mı? 

 

 

 

 

15.günde bir Perşembe Günleri Ayhabılarımızın bir araya geldiği dernek aktivitelerinin ve gündemin değerlendirildiği toplantılarda ikramları ve hizmetleri ile gönüllerimize taht kurmuş güler yüzlü, sempatik herkesle ilgili bir kardeşimiz. 

 

 

 

 

Geriye dönük toplu organizasyonlardan hatırladığım 3 etkinliğin bence bir numaralı mimarı Aş-Pha Hülya idi. Bir Ramazan günü İftar Programı nedeniyle kurulan sofra, İş adamlarımızla birlikte olduğumuz o muhteşem sofra ve MEF Okulları Programı nedeniyle 20 nin üzerinde devletin katıldığı sofrayı unutamadım. Kendi mekânlarımızda otantik tatlarımızla ağırladığımız dünya insanlarına sunduğumuz yemek görülmeye değerdi. Ve bu sofranın mimarı Aş-Pha Hülya idi. 

 

 

 

 

Eline, emeğine sağlık. Hizmetin çok hakkını helal et.

 

 

 

 

Özen Sanbay Atsanba

 

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Anket

E-Bülten Aboneliği