TEMSİLCİLİKTEN AÇIKLAMA

   Kıymetli halkımız, dostlarımız ve kardeşlerimiz, hepinizi saygı ve muhabbet ile selamlıyorum. Son zamanlarda, kavramlar ve kurumlar ile ilgili bir karmaşa yaşamaktayız. Zira, feylesofların dediği gibi, ne kadar çok kavramınız var ise; o kadar anlam yüklüsünüz.

 

   Abhazya Cumhuriyeti Devleti’nin, Türkiye Cumhuriyeti, Tam Yetkili Temsilciliği, şahıs, zümre, dernek, vakıf ve federasyonlar yani, kurumlar üstü, diplomatik misyonu ’nu, devlet aklı, sorumluluğu, vakar ve şuuru ile ifa etmektedir. Temsilciliğimiz ( Temsilcimiz ve Temsilcilik çalışanları ), bütün halkımız, derneklerimiz, vakıflarımız ve federasyonlarımız ile eşit yakınlık ve mesai içerisindedir.

 

   Tam Yetkili Temsilciliğimizin, görev alanları ve vazife tanımı, Abhazya Cumhuriyeti Devleti tarafından belirlenmiştir. Birincil vazifemiz, Abhazya Cumhuriyeti ve Milleti’nin, ali menfaatlerini korumak ve bu yol haritası istikametinde ve Devletimiz tarafından belirlenen çerçeve dahilinde, kayıtsız ve şartsız çalışmaktadır. Bu tanım ve çerçeve kapsamında, bütün halklarımız, dernek, vakıf ve federasyonlar ile istişare halindedir. Aydınlık yarınlara, ulaşmak, gayret ve düsturu ile, çalışmakta olan, Tam Yetkili Temsilciliğimiz, bütün mevcudiyetini, Abhazya Cumhuriyeti’ne ve milletine adamıştır. Temsil ettiğimiz misyonu, büyük bir özveri ve muvaffakiyet ile, yeni nesillere aktarabilmek gayesi ve gücüyle çalışmaktayız.

   Kıymetli halklarımız, dostlarımız ve kardeşlerimiz, Abhazya Cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti, Tam Yetkili Temsilciliği, bütün derneklerimize, vakıflarımıza ve federasyonlarımıza, aynı muhabbet ve hürmetle, kapıları açık bir şekilde, hazır ve nazırdır.

   Geliniz, bilgilendirelim ve bilgilenelim. Zira, Devlet terbiyemiz ve şuurumuz bizlere, şunu öğretmiştir. “Hizmet bedelsizdir’’. Sonsuza kadar, payidar ve egemen ol, bayrağın inmesin. Apsuvara, sönmesin. En derin, sevgi ve saygılarımla... Kafkas Kamil Atrışba

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Anket

E-Bülten Aboneliği