İlk altı ayda 2.430 yabancı işçi kayıt yaptırdı

Robert Kiut"Yabancı ülke vatandaşları veya vatansız kişiler tarafından işlenen idari suçların önlenmesi açısından, İçişleri Bakanlığı birimleri yalnızca başkentte 73 önleyici tedbir ve operasyon gerçekleştirdi" dedi.

Bakan, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) ülkelerinden  yakın ve uzak ülkelerden gelen kişilerin denetimleri sonucunda, Abhazya Cumhuriyeti topraklarında yıl içerisinde pasaportsuz veya kayıt olmadan ikamet kurallarının ihlal edildiğine dair 224 vakanın  Abhazya topraklarına giriş veya  rejimi (ikametgah) kurallarının  ihlal ettiğini açıkladı. Robert Kiut, İçişleri Bakanlığı'nın Abhazya'ya geçici olarak giren ve göç servisine kayıtlı olmayan, uyuşturucu kaçakçılığına karışan kişilerle ilgili çalışmalara özel önem verildiğini vurguladı.

Devlet Göç Servisi'ne göre, güncel olarak 28 ülke vatandaşı Abhazya’da çalışıyor. Yılın ilk yarısında, 2.430 yabancı Devlet Göç Servisi'ne kaydedildi. ‘’Göç kontrolünü sağlamak için, Devlet Göç Hizmetleri görevlileri sistematik olarak kontroller ve önleyici tedbirler almaktadır.  Göç Servisinin mevzuat ihlallerini tespit etmek ve önlemek için İçişleri Bakanlığı ile eşgüdümlü çalışmasının sonucunda mevzuata aykırı ikamet eden İki yabancı   sınır dışı edildi." dedi. Toplantıya Devlet Göç Hizmetleri Hukuk Dairesi Başkanı Madina Margania da katıldı.

 

Kaynak: apsnypress.info

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Anket

E-Bülten Aboneliği