Abhaz Fed Danışma ve Onur  Kurulu Toplandı

Abhaz-Fed Danışma ve Onur Kurulu Toplantısı Yapıldı.

 

Sakarya’nın Gebeş köyünde Amra Garden Resaurantta yapılan Toplantıya Federasyon yönetiminin yanı sıra dernek temsilcileri, Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Temsilci yardımcısı Cansuh Lazba, CHP Düzce Milletvekili Talih Özcan ve ilgililer katıldı.

 

IMG-20240512-WA0022IMG-20240512-WA0031IMG-20240512-WA0026

Federasyon Yönetiminin icraatları, güncel konular ve derneklerin sorunlarının ele alındığı toplantıda 21 Mayıs etkinlikleri programı da görüşüldü. Gerekli görülen konularda Onur ve Danışma kurulu örgüt bileşenlerine tavsiye niteliğindeki önerilerini sundu.

 

IMG-20240512-WA0023

Danışma ve Onur Kurulu Abhaz-Fed’in önemli organlarından biridir. Bu organa STK ları temsil etmiş, daha önce Genel Başkanlık yapmış kurumsal hafızaya sahip kişiler, veya STK konusunda tecrübe bilgi ve deneyim sahibi ayrıca toplumda sevgi, saygı kazanmış, toplumu kucaklayıcı kimliğiyle, sosyal, kültürel, siyasal ve benzeri tüm toplumsal sorunlarda danışılabilir, yol açıcı , görüş geliştirici kişilerden  oluşur ve genel kurulda seçilir. 

30 Asil üyeden oluşan kurulda diğer organlar gibi ilk toplantısında bir başkan, bir başkan yardımcısı ve sekretaryasını belirler. Danışma ve Onur kurulu Yönetim kurulunun dosya havale etmesi üzerine veya kendiliğinden gerek gördüğü hallerde toplanır. Kararlar toplantıya katılanların oy çokluğu ile alınır. Aldığı kararları karar defterine kaydeder ve yönetim kuruluna tavsiye niteliğindedir.

 

Haber: Özen SANBAY (Atsanba)

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Anket

E-Bülten Aboneliği