Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
10°
22 Mart 2019, 00:56

Yazarlar

      Biz Abhazlar geleneğine, diline ve vatanına bağlı bir milletiz. İnsanlık tarihinin bilinen en eski çağlarından beri kendi ismimizle vatanımızda var olmayı başardık. Yirminci yüzyılın son çeyreğinde ise şehit kanlarıyla yoğrulan ülkemize bağım..
Bana Göre Beygua Ömer                                           &nb..
Bir avuç toprak...Bu kelimeleri duyunca hemen Bemurza Thaytsuhov’un aynı adlı romanını hatırlıyorum. Bu romanın tarihi sayfalarının iki yüzü vardır. Bir taraftan roman nasıl kurgulandığı anlatılıyor, yani, onun üzerinde yazar nasıl çalışmış, diğer taraftan ..
Abhazya , coğrafi konumu ve tarihsel özellikleri ile eskiçağlardan günümüze kadar önemli bir merkez olmuştur. Her zaman araştırmacıların ve gezginlerin ilgisini çekmiştir. Yalnızca yakın çağlarda değil, en eski çağlardan itibaren Abhazya ile ilgil..
               ADANA              Akpınar:1996              Bolatpınar:440  &n..
Apkazlı (Abaza) Torul Beyliği(Fatih Sultan Mehmet,Trabzon Rum İmparatorluğu ve Uzun Hasan)Papapha Mahinur Tuna  Osmanlı-Abhaz ilişkileri hakkında araştırmalar yaparken karşıma çıkan “Torul Beyliği” konusuna değinmek istiyorum.İnternet’te G&u..
Diyaspora kelimesi ilk kez olarak Yahudiler için kullanılmıştır. Ancak kelime XX. yüzyılın ilk yarısından itibaren daha kapsamlı bir anlam ifade etmeye başlamış ve bilim adamları tarafından diaspora kelimesinin önceki anlamının da zamanla aşındığı da ifade edilir olmuştur. Artık sad..
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=