Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
18°
22 Ekim 2018, 07:33


İnar Gitsba "Oturma İzni " Nedeniyle Abhazya'ya Döndü.

15 Şubat 2017, 23:40

Nihai beklentimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük devlet olmanın gereğini yerine getirmek suretiyle Abhazya’nın bağımsızlığını tanımasıdır.

İnar Gitsba "Oturma İzni " Nedeniyle Abhazya'ya Döndü.


Abhaz Haber
Ankara

 

Abhaz Dernekleri Federasyonu tarafından "Kamuoyuna Saygı İle Duyurulur" Başlığı ile yayınlanan açıklamada "Misafirine her şeyden çok değer veren toplumumuz için misafirinin bu şekilde gitmek zorunda kalması toplumumuzu derinden üzmüş ve yaralamıştır. Konu öğrenildikten sonra Dışişleri ve çeşitli devlet kademelerinde ivedi görüşmeler yapılmış, ne yazık ki itidal telkini haricinde bir cevap alınamamıştır. Ancak biz devletimizin sahip olduğu yüzlerce yıllık devlet aklına güvenen Abhazlar olarak; yaşanan hadisenin yakın, orta ve uzun vadede Abhazya’mızın faydasına gelişmelere vesile olacağını düşünmek istiyoruz." "Nihai beklentimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük devlet olmanın gereğini yerine getirmek suretiyle Abhazya’nın bağımsızlığını tanımasıdır." Denilerek üzüntü ve temennilerini dile getirmişlerdir.

Abhaz Dernekleri Federasyonunca yapılan duyuruda :


 KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR.
Abhazya’nın Türkiye Tam Yetkili Temsilcisi sayın İnar Gitsba’ın 31 Ocak 2017 tarihi ile oturum izni iptal edilmiş olup, Abhazya’ya geri dönme zorunluluğu ortaya çıkmıştır. "
Misafirine her şeyden çok değer veren toplumumuz için misafirinin bu şekilde gitmek zorunda kalması toplumumuzu derinden üzmüş ve yaralamıştır.
Konu öğrenildikten sonra Dışişleri ve çeşitli devlet kademelerinde ivedi görüşmeler yapılmış, ne yazık ki itidal telkini haricinde bir cevap alınamamıştır.
Ancak biz devletimizin sahip olduğu yüzlerce yıllık devlet aklına güvenen Abhazlar olarak; yaşanan hadisenin yakın, orta ve uzun vadede Abhazya’mızın faydasına gelişmelere vesile olacağını düşünmek istiyoruz.
Bu saikle; federasyonumuza bağlı derneklerimizi oluşturan tabanımız ile  Kafkas camiasında oluşan ciddi tepkilere rağmen; sabırla, sağ duyu ve ihtiyatı öne çıkaran umutlu duruşumuz ve telkinlerimiz asaletimizden kaynaklanmış olup asla Abhazya’mızın bağımsızlığının  tanınması mücadelemizi sekteye uğratmayacaktır.
Biliyoruz ki bu gelişmeler Gürcistan’ın baskılarından bağımsız değildir. Gürcistan hükümetinin yıllardır Abhaz halkını dünyadan izole etme çabaları dünyanın onurlu halklarının vicdanlarında elbette ki mahkum olacaktır.
Ancak her türlü baskıya rağmen bu meşakkatli, uzun ama haklı davamız yakın gelecekte aramıza katılmasını beklediğimiz temsilcimiz ile yeniden kaldığı yerden aynı kararlılıkla devam edecektir.
Nihai beklentimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük devlet olmanın gereğini yerine getirmek suretiyle Abhazya’nın bağımsızlığını tanımasıdır.
ABHAZ DERNEKLERİ FEDERASYONU  

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=