Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
19°
21 Ekim 2018, 07:54


Güney Osetya Bağımsızlık Günü İstanbul Kafkas Kültür Derneğinde Kutlandı.

21 Eylül 2016, 01:56

Güney Osetya pasaportlarını Güney Osetya Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Kosta Puhayev’in elinden alan çok sayıda Oset’in mutlulukları tarif edilemez görüntüler bıraktı. Sayın Kosta Puhayev’in sunduğu pasaportları alan katılımcılar çığlıklar atarak sevinçlerini her kes ile paylaştı.

Alan Kültür ve Yardım Vakfı Başkanlığınca İstanbul’da düzenlenen 26. Yıl Bağımsızlık Bayramı İstanbul Kafkas Kültür Derneği Lokalinde kutlandı. Güney Osetya özelinde fotoğraf sergisi yanı sıra ulusal halk oyunları sergilendi. Etkinliğe Rusya Federasyonu İstanbul Konsolosluğu, Abhaz Dernekleri Federasyon Başkanı Hapat Ahmet Ceylan, Yönetim Kurulu üyelerinden Akapba Ekrem Kap, Yaşba Şamil Ertaş, Ayuzba Bülent Özbelli, Ayuzba Taner Hatacıkoğlu, Dzapşipa Fırat Soyupak, İstanbul Abhaz Kültür derneği Başkanı Sayın Beygua Hakan Ander, çok sayıda misafir eşlik etti.

Güney Osetya Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Kosta Puhayev ve Ekonomiden Sorumlu Yardımcısı Soslan Cussoyev’in de katıldığı Güney Osetya Bağımsızlık günü coşku ile geçti.

Güney Osetya Pasaportları Dağıtıldı.

Güney Osetya pasaportlarını Güney Osetya Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı Kosta Puhayev’in elinden alan çok sayıda Oset’in mutlulukları tarif edilemez görüntüler bıraktı. Sayın Kosta Puhayev’in sunduğu pasaportları alan katılımcılar çığlıklar atarak sevinçlerini her kes ile paylaştı.

Güney Osetya Devlet Başkanı Leonid Tibilov’un etkinliğe gönderdiği mesajı 1. Yardımcısı Kosta Puhayev seslendirdi.

Güney Osetya Devlet Başkanı Leonid Tibilov gönderdiği mesajında

Saygıdeğer Kardeşlerim;

20 Eylül 2016 tarihini Güney Osetyalılar Bağımsızlık günü olarak kutluyorlar. Gürcülerin 26 yıl önce tüm baskı ve agresiflerine rağmen Güney Osetyalılar bağımsızlıklarını ilan ettiler.

Bu büyük bir politik karardır.

700 yıl sonra atalarımızın da hayali olan bağımsızlığımızı ilk kez başardık.

 26 Ağustos 2008 senesine kadar çok ağır ve trajik yollardan geçerli Rusya Federasyonunun önemli katkıları ve bağımsızlığımızı resmen tanımasıyla acılarımız hafifleyerek yeni bir sürece girdik.

Şimdi 26 yıl boyunca biz Güney Osetya da yaşayanlar barış içinde ülkemizi yönetmeye ve yeni nesillerimizi yetiştirmeye çalışıyoruz.

20 Eylül tüm Osetlerin bağımsızlık bayramadır. Nerede yaşadıklarına bakılmaksızın böyle olduğunun göstergesi bu gün sizlerin burada oluşunuzdur.

Bağımsızlık mücadelemizde siz Türkiye’deki kardeşlerimizin oynadığı önemli rolü Güney Osetyalılar hiçbir zaman unutmayacaklardır.

Biz biliyoruz ki Remzi (Kaniko) Kaya ( Apışal) Burhan (Hoşi) Ayhan (Zakkoytı) Sadrettin (Kuşate) ve başka bir çok kardeşlerimizin büyük politik aktiviteleriyle Ankara, İstanbul, İzmir,ve Türkiye’nin başka yerlerinde Güney Osetya halkı adına gerçekleştirilen organizasyonlar için teşekkür ediyorum.

Elde ettiğimiz başarılarımızda sizlerin payı büyüktür.

Biz çok mutluyuz ki cumhuriyetimizin bağımsızlık gününde sizler uzakta olmanıza rağmen gönülleriniz bizimledir.

Acı ve tatlı günlerde birlikte oluşumuz bu kardeşliğimizin göstergesidir. Ve böyle de olmalıdır.

Bu özel günümüzde sağlık huzur ve mutluluklar diler bayramınızı kutlarım. Yüce Allah’ın ve Osetyanın tüm kutsal mekânlarının iyiliği üzerimize olsun. Evlerinizden huzur ve mutluluk eksik olmasın.

Güney Osetya Cumhuriyeti Devlet Başkanı

Leonid Tibilov

Gecenin sonunda yapılan ulusal danslarla 26. Bağımsızlık Bayramı kutlandı.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler
İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşen görüşmelerde Abhazya, Amerika ile ..
Abhazya ile Gürcistan arasında 1992-1993 yılları arasında yaşanan savaşın a..
Abhaz bilim adamı Rasim Kamliya, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde Türkiy..
Katalonya’nın bağımsızlığına destek veren Abhazya’dan ilk hamle geldi...
Abhazya, referandumla bağımsızlığını ilan etmek isteyen Katalonya’ya destek..
Amerika Birleşik Devletleri tarafından Rusya’ya yapılan “Abhazya ve Güney O..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=