Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
13 Aralık 2018, 23:28


“2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılı Öğrenci, Öğretmen ve Velilerimize Hayırlı Olsun.

19 Eylül 2016, 19:04

Her türlü özveride bulunarak çocuklarımızın Abazaca öğrenmesine katkı sunan değerli öğretmenlerimizden Ahocba İrfan Okuyucu ve Argun-pha Yeliz’e müteşekkiriz. İnşallah bu yılda Abazaca sınıfımız açılacaktır. Umarız kurumlarımız bu konuda çaba sarf ediyorlardır.

Uzun bir tatil döneminin ardından 19 Eylül 2016 Pazartesi günü 2016-2017 Eğitim-Öğretim Yılına başlamanın mutluluğunu ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Aile ortamımızdan sonra hayatımıza yön veren en önemli basamaklardan biri de hiç kuşkusuz okul hayatımızdır. Okullarımız; bireyi hayata hazırlayan, gelişme ve çağdaşlaşma çabalarını başarıya ulaştıran, eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan ve geleceğe ilişkin hedeflerimize ulaştıracak olan birer eğitim yuvasıdır.

Bir milleti yücelten ve ilerleten onun eğitimdeki başarısıdır. İyi bir eğitim bir toplumu geri kalmışlıktan kurtardığı gibi modern, ileri, aydın bir toplum haline de getirir.

Sevgili Öğrenciler, Değerli Velilerimiz.

Ortaokul Ve İmam Hatip Ortaokulu Yaşayan Diller Ve Lehçeler Dersi programı içerisinde öncelikle bizi ilgilendirenden bahsediyoruz, Abhazca tercihli derslerdendir. Günümüzde Abhaz Dilinin S.O.S verdiği bir zamanda Türkiye Cumhuriyeti tarafından dilimizin kaybolmaması için yaşayan dillerin okullarda öğretilebilecek olmasını sevinçle karşılıyoruz. Ancak, mevzuatın zorlamalarını bir kenara bırakırsak bu konuda yürütülen çalışmalar noksan ve yetersizdir. Türkiye’de yaşayan Abhazlar olarak hiç değil ise bir tane sınıf açabilmeliydik. Sakarya Kafkas Kültür Derneği ve Hendek Kafkas Derneğinin çabaları ile Hendek’te açılan bir derslik Abazaca sınıfı sevinç kaynağımız olmuştu. O tarihlerde her türlü özveride bulunarak çocuklarımızın Abazaca öğrenmesine katkı sunan değerli öğretmenlerimizden Ahocba İrfan Okuyucu ve Argun-pha Yeliz’e müteşekkiriz. İnşallah bu yılda Abazaca sınıfımız açılacaktır. Umarız kurumlarımız bu konuda çaba sarf ediyorlardır.

Bir ülke için yapılacak en önemli yatırım insana, özellikle de çocuklara ve gençlere yapılan yatırımdır. Çocuklarımızı ve gençlerimizi ne kadar iyi yetiştirebilirsek, onlara ne kadar çok imkân sunabilirsek, ülkemizin yarınları da o kadar parlak olacaktır. Zahmetli, büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı, hedefi yüksek olan toplumlar, asla göz ardı etmezler. Eğitimin temel hedefi, sağlıklı, çalışkan, üretken, araştıran, soruşturan ve yorumlayan bireyler yetiştirmektir. Okullarımız da bu eğitimin alındığı en önemli mekânlardır. Bu nedenle çocuklarımızı hep birlikte bugünden yarının dünyasında söz sahibi olacak şekilde yetiştirmek zorundayız.  Çocuklarımızı ve gençlerimizi bu özelliklere sahip, vatanımıza, milletimize, en önemlisi kendilerine yararlı bireyler olarak, geleceğe hazırlamak bizlerin vazifesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, “2016-2017 eğitim-öğretim yılı öğrenci, öğretmen ve velilerimize hayırlı olsun.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=