Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
12°
21 Ocak 2019, 00:09


Abhazfed Sosyal Medya Platformları.

22 Haziran 2016, 18:59

Çocuklarımızı asimilasyon çarkından kurtaralım. Geçmişe saplanıp kalmayalım. Sürgün ve Soykırım söylemleri üzerine geleceğimizi kuramayız. Abhazya 1.5 saatlik bir mesafede. Anavatan her türlü imkanını önümüze seriyor.

Bu Çağrıya Cevap Verin.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Sosyal Medya Üzerinde Adana, Tokat, Kayseri, Antalya ve İzmir olmak üzere Platformlar oluşturdu. Bu platformlara üye olmak isteyen değerli Abazalar ve Abaza dostlarının bu şehirlerde yaşıyor olması ile bu şehrin insanı olması ilkesine önem veriyor. Bu şehirlerde yaşamayan veya bu şehirlere mensup olmayan kişilerin bu platformlarda bulunması, yorum yapması ve paylaşımları platform kuruluş amacı dışına sürükleyeceği düşünüldüğünden üyelik talebinde bulunmamaları isteniyor.

Oluşturulan platformlarda amaç, ilke ve prensiplerin kısaca anlatıldığı yazıda şu ifadelere yer verilmiş.

“ Arkadaşlar Abhaz Dernekleri Federasyonu 5 Şubat 2010 Yılında Resmi Olarak Kurulmuştur. Beş dernekle federasyonlaşan Abhazlar Haziran 2016 tarihi itibariyle 13 dernek olarak faaliyettedir. Bu yapının tüm Abhaz Halkına ve diğer kardeş Kafkas Halklarına hayırlı olmasını diliyoruz. Federasyonun kurulmasına verdiğimiz desteği bundan sonrada bulunduğumuz şehirlerde aldığımız görevleri yerine getirmekle devam ettireceğiz. Bundan sonrası için Dilimizin Kültürümüzün Diasporadan silinmemesi için gerekli ne varsa yapmaya hazır olacağız ve yapacağız da!

Grubumuzun adı "Abhaz Dernekleri Federasyonu (Adana, Tokat, Kayseri, Antalya, İzmir) Platformudur “ Temennimiz bu şehirde yaşayan Abhazların örgütlü yapılanmasına destek vermektir. Bu şehirde örgütlenmelerine katkı sunmaktır. Abhazların bu şehirde örgütlenme çalışmasını yürütebileceğini gözlemlemektir. Sıkıntılarımızı, problemlerimizi konuşup tartışabileceğimiz ve örgütlü yapılanma içinde daha çabuk bilgi akışı sağlayabileceğimiz bir oluşum oluşturulana kadar bu şekilde devam edelim. Lütfen yaşadığınız tüm konuları burada tartışmaya açınız. İletişim içinde olalım. Federasyonumuza ulaşalım. 0532 769 19 55 nolu telefonumuzu ve info@abhazfederasyonu.org adresimizi not edelim.

Haydi arkadaşlar, geleceğimiz adına güç birliği yapalım her nerede olursak olalım Federasyonumuz adına koordineli olarak elimizi taşın altına sokalım, Abhazlığımızın güçlü bir şekilde devamlılığını sağlayalım. Güçlü bir Abhazya demek güçlü bir Abhaz demektir. Güçlü Abhazlar Kafkasya’nın Garantisidir. Tarihsel misyonumuzu devam ettirmek için gelin el ele verelim. Çocuklarımızı asimilasyon çarkından kurtaralım. Geçmişe saplanıp kalmayalım. Sürgün ve Soykırım söylemleri üzerine geleceğimizi kuramayız. Abhazya 1.5 saatlik bir mesafede. Anavatan her türlü imkânını önümüze seriyor. Geçmişte yaşadığımız köylerle ilişkilerimiz çağın gereği koptu. Kimliğimizi, gelenek ve göreneklerimizi şehir hayatı içinde kaybediyoruz. Bu yok oluşa dur diyelim. Dernekleşme çabalarımızı hızlandıralım. Küçük yerleşim yerlerinde bulunan kardeşlerimiz “ Biz kültürümüzü yaşıyoruz, ihtiyacımız yok” demeyin. Yok oluşun hemen yanı başında, her an seninle birlikte Her nerede yaşıyorsak orada örgütlenelim. Dernekler kuralım.”

Bu çağrıya cevap verelim.

Abhaz Haber

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=