Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
11°
26 Nisan 2019, 14:04


Московская Абхазская Диаспора (Moscow Abkhaz Diaspora)

29 Mart 2013, 13:48

Abhaz Dernekleri Federasyonu Moskava Abhaz Diasporası Başkanı Beslan Agırba ve Yönetim Kurulu üyelerine Moskova Abhaz Diasporası Birliğinin 55. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Abhaz Dernekleri Federasyonu Moskava Abhaz Diasporası Başkanı Beslan Agırba ve Yönetim Kurulu üyelerine Moskova Abhaz Diasporası Birliğinin 55. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Abhaz Haber olarak da 30 Mart 2013 Cumartesi günü saat 15.00 da  Moskova  Korston Hotel de yapılacak olan kutlamalarında ve çalışmalarında başarılar diliyoruz. Abhaz Haber

 

 

Dear President;

It does not matter in which way it occured,both you and us are the ABKHAZ people who were exposed to live as expats of Abkhazia.Some of us are living out of Abkhazia becouse of history's destiny and some of us are becouse of economic situation as well.We are all committed to our motherland Abkhazia with fırlough and love.This commitment helps us to protect our national identity conscience and make our national culture continue.

Every single Abkhaz person lives with this feelings whereever he lives in the world.Current technologic capacity makes the world smaller.For that reason;the obstacles ahead continuing our relations densely were omitted.Coordinating all of our capacity and abilities for vitalasing  our national identity and culture must be the common mission of us;  as being organized Abkhaz people.

We ghastly believe that your foundation, which is celebrating its 55. anniversary today,will eager to work for preserving and vitalasing our national identity and culture.With this feelings and thoughts ,we congrutulate your 55th anniversary,and present our love ,respect to all participants by wishing sucsess in your services.

Sincerely Yours,

Feridun Aksoy Akhusba

CHAIRMEN

FEDERATION OF ABHAZ ASSOCIATIONS

 

 

Sayın Başkan,

Her ne şekilde olursa olsun sizler de,bizler de anavatan "Apsnı" dşında yaşamak zorunda kalmış Abhazlarız. Kimimiz tarihin kötü bir cilvesi ile, kimimiz ekonomik nedenlerle anavatanımız dışında yaşıyoruz. Hepimiz de anavatanımız "Apsnı'ya" özlem ve sevgi ile bağlıyız. Bu bağlılığımız ulusal kimlik bilincimizi korumamıza, ulusal kültürümüzü yaşatmamıza kaynaklık etmektedir.

Dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, Abhaz insanı  her zaman bu duygu içinde yaşamaktadır. Bugünkü teknolojik olanaklar dünyamızı küçültmektedir. Bundan dolayı da ilişkilerimizi yoğunlaştırarak sürdürmemizin önündeki engeller ortadan kalkmıştır. Örgütlü Abhazlar olarak tüm olanak ve yeteneklerimizi ulusal kimlik ve kültürümüzü yaşatmak için seferber etmek hepimizin ortak görevi olmalıdır.

Bugün 55. yılını kutladığımız kuruluşunuzun, ulusal kimliğimizin, kültürümüzün korunması ve yaşatılması için üstün bir gayretle çalışacağına olan inancımız tamdır. Bu duygu ve düşünceler içinde 55.yılınızı kutlar, çalışmalarınızda başarı dileklerimizle tüm katılımcılara sevgi ve saygılarımızı sunarız

 

Feridun Aksoy (Akhusba)

Genel Başkan

Abhaz Dernekleri Federasyonu

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=