Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
12°
21 Ocak 2019, 18:53


Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Tam Yetkili Temsilcisi Sayın İnar Gitsba, Kafkas Dernekleri Federasyonu 7. Olağan Genel Kuruluna Katıldı.

30 Kasım 2015, 22:50

ABHAZFED gibi KAFFED de Abhazya için çok önemlidir. Abhaz ve Kafkas Dernekleri Federasyonlarının yöneticileri ile 14 Kasım 2014 tarihinde Abhazya’da yapılan görüşmede Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Raul Hacımba tarafından söylenenleri göz önünde bulundurarak, Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Tam Yetkili Temsilciliğinin bünyesinde diyalog başlatmaya ve sorunlarımızı çözmeye yönelik görüşmeler yapmayı teklif ediyoruz.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sayın Vyaçeslav Çirikba'nın mesajını seslendiren Sayın İnar Gitsba Genel Kurula katılanları selamlayarak başladığı konuşmasında

 

            “ Abhazya Cumhuriyeti’nin hükümeti adına, Kafkas Dernekleri Federasyonun tarihsel kimliğinin korunma konusunda yıllardır yaptığı katkılardan dolay şükranları sunmama izin veriniz. Siz iç bağımsızlığını ve kültürel kimliğini korumakta başarılı olup, ayni zamanda dinamik bir şekilde tarihsel anavatanınız ile bağlarınızı geliştiriyorsunuz.

Kafkas Dernekleri Federasyonun 7. Olağan Genel Kurulu – gerçekleştirilen faaliyetlerin ve ortak geleceğimizin hakkında konuşmak için güzel bir sebeptir. Tüm kardeş gündemi konulara tam işbirliğine engel olan noktaları yeniden düşünmek, eksikliklerimizin üzerinde çalışmak için iyi bir fırsat sunuluyor.

Tabi ki dünya değişiyor, ve bu şartlarda Bize – Kafkas kardeş halklarına, kimliğimize olan tehditlere karşı tek bir takım önlemleri geliştirmek lazım. Ve böyle tehditlerin olduğunu benden dahi iyi biliyorsunuz. Bugün, ortak değerleri ve ortak menfaatleri daha da fazla ön görmeliyiz, yeni problemleri çözebilmek için çabalarımızı birleştirmeliyiz ve gerçekten güçlü bir diaspora hareketi oluşturmalıyız.

Belirtmek gerekir ki, Kafkas Dernekleri Federasyonu ve Abhaz Dernekleri Federasyonu arasındaki ilişkilerinde olan kopukluğun gidirilmesi konusunda, birbirimize açık, şeffaf ve işbirliğine yönelik olarak kalplerimizi bir birimize açarsak sorunları kısa sürede çözüceğimize inanıyorum. ABHAZFED gibi KAFFED de Abhazya için çok önemlidir. Abhaz ve Kafkas Dernekleri Federasyonlarının yöneticileri ile 14 Kasım 2014 tarihinde Abhazya’da yapılan görüşmede Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Raul Hacımba tarafından söylenenleri göz önünde bulundurarak, Abhazya Cumhuriyeti Türkiye Tam Yetkili Temsilciliğinin bünyesinde diyalog başlatmaya ve sorunlarımızı çözmeye yönelik görüşmeler yapmayı teklif ediyoruz. Hep beraber daha fazla olumluluklarımızı görmeye çalışalım. Ortak geçmişimizden gurur duymalıyız. Ve gurur duyacak çok şeylerimiz var.

Dünyada olan olayların çerçevesinde, son zamanlarda bizim iyiliğimizi istemeyenlerin faaliyetleri de yoğunlaştı. Bize engel olanlar ortak tarihimizin bazı bölümlerin üzerinde spekülasyon yapıp, bizim stratejik partnerimiz – Rusya Federasyonu ile olan ilişkilerimize nifak tohumları ekmeye çabalıyorlar. Bununla birlikte, bizim sizin ile olan kardeşliğin asırlık mimarisini yok etmeye çalışıyorlar. Her zaman ki gibi, hilelere ve entrikalara karşı direnç sağlayalım.

Değerli kardeşlerim!

Abhazya Türkiye’de ki Kafkas diasporasının Dünya Abhaz-Abazin Kongresine destek vermesine büyük önem vermektedir. Abhaz ve kardeş Kafkas halklarının hep beraber bu kurumun stratejik öneminin bilinci ile onun çok daha güçlü ve etkin hale gelmesine katkı sunmalıdır.

Güçlerimizi ve faaliyetlerimizi birleştirmek sureti ile, çok daha etkili sonuçlar elde edeceğimizden ve tüm zorlukları aşacağımızdan eminim.

Tüm kurumlarımızın birlik ve beraberlik içiresinde hareket etmesi, halklarımızda güçlü bir sinerji yaratacak ve geleceğe daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır.

Başarılı ve verimli çalışmalar dileğiyle,

Saygılarımı sunuyorum.

 

İnar A. Gitsba

 

 

Düzenleme Abhaz Haber

Not: Konuşmanın Orijinaline sadık kalınmaya çalışılmıştır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Wozden Yakup
1147 gün önce
Söylem ve beklentileri ile davranışlarında uyumsuzluk yaşadıklarını her geçen gün fark edenler çoğalıyor.Bu tavırları değişmediği sürece hiç bir şeyin bırakın düzelmesini daha da negatif olarak değişime devam edecektir.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=