Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
17 Ocak 2019, 03:26


8 Ağustos 2008 Bir Gece Yarısı

07 Ağustos 2015, 17:17

. Bundan yedi yıl önce bir gece yarısı Gürcistan ordusu, Güney Osetya'daki masum sivil halkın üzerine tüm silahları ile saldırarak yüzlerce insanı katletti, binlerce insanı kendi yurdundan kaçmak zorunda bıraktı. Yapılan saldırının alçakça oluşunu, Gürcistan'ın başına bir proje kapsamında getirilmiş bir şarlatanın eseri olduğunu, yaşanan acıları , yıkılan yuvaları elbette unutmadık, ve Allah ömür verdiği sürece unutmayacağız. Bu gün yıldönümü olan acıların yaşandığı döneme ilişkin bir kaç söz söylemek gerekirse,

Alan Vakfı

Değerli Soydaşlarımız,

 Bizler çok güzel ama bir o kadar da talihsiz coğrafyanın diasporadaki fertleriyiz. Ait olduğumuz ata yurdumuzdan çoğunlukla bizi üzen haberler alırız. Sevindiğimiz haberler de olur ama, üzüntülü haberler daha ağır basar. Gene bu tip bir olayın yıldönümündeyiz. Bundan yedi yıl önce bir gece yarısı Gürcistan ordusu, Güney Osetya'daki masum sivil halkın üzerine tüm silahları ile saldırarak yüzlerce insanı katletti, binlerce insanı kendi yurdundan kaçmak zorunda bıraktı. Yapılan saldırının alçakça oluşunu, Gürcistan'ın başına bir proje kapsamında getirilmiş bir şarlatanın eseri olduğunu, yaşanan acıları , yıkılan yuvaları elbette unutmadık, ve Allah ömür verdiği sürece unutmayacağız. Bu gün yıldönümü olan acıların yaşandığı döneme ilişkin bir kaç söz söylemek gerekirse, Alan Vakfı olarak yaptıklarımızı kısaca hatırlamakta fayda var.

 -Kafkas kökenli diğer dernek ve vakıflarla işbirliği yaparak, komiteler oluşturarak kamuoyu yarattık.

 -İstanbul-Ankara ve İzmir de Gürcü konsolosluğu önünde eş zamanlı protesto gösterileri düzenledik.

 -Medyada organize olarak, basın toplantıları ve yazı dizileri çıkmasını sağladık

 -Savaş sırasında Güney Osetya daki gelişmelerin canlı olarak tüm dünyaya duyulması için medyanın bağlantı kurmasını sağladık.

 Bunları yaparken aynı kaderi paylaştığımız Abhaz kardeşlerimiz ile çok ciddi bir dayanışma içinde olduk, bununla birlikte, diğer Kafkas kökenli derneklerde desteklerini hiç esirgemediler.

Bugünden geriye dönüp baktığımızda, görünen boyutlarının nisbeten küçük olduğu ama görünemeyen boyutlarının dünyadaki güç dengelerini değiştirme çabalarına kadar uzanan olayların olduğu dönemde, üstümüze düşen vazife için, samimi bir çaba gösterdiğimizi ve başarılı olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu gün ata yurdumuza gittiğimizde, Güney Osetyalı kardeşlerimizin yüzüne, başımızı eğmeden bakabiliyorsak, o günlerdeki görevimizi yapmamızın bunda büyük payı vardır. Yaşananları unutmadan ve unutturmadan geleceğe yönelik birkaç kelime söylemek gerekirse; O acı günlerden sonra artık bağımsız bir Güney Osetyamız var. Önünde daha alınacak çok yol olsa bile, bir kısmımız yeni devletin pasaportunu gururla taşıyoruz. Yaşanan acılar bazı güzel gelişmelere de vesile oluyor, önümüzdeki Eylül ayında Güney Osetya'nın bağımsızlığa adım atışının 25.yılı kutlanacak. Acıları unutmayacağız ama, geleceğe ümitle bakan bir Güney Osetya olduğunu da unutmayacağız..

 Gün; yaşanan acıları unutmadan, ileriye ümitle bakma günüdür.

 

Sadrettin Kuşoğlu

 ALAN KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI BAŞKANIBugünden geriye dönüp baktığımızda, görünen boyutlarının nisbeten küçük olduğu ama görünemeyen boyutlarının dünyadaki güç dengelerini değiştirme çabalarına kadar uzanan olayların olduğu dönemde, üstümüze düşen vazife için, samimi bir çaba gösterdiğimizi ve başarılı olduğumuzu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu gün ata yurdumuza gittiğimizde, Güney Osetyalı kardeşlerimizin yüzüne, başımızı eğmeden bakabiliyorsak, o günlerdeki görevimizi yapmamızın bunda büyük payı vardır. Yaşananları unutmadan ve unutturmadan geleceğe yönelik birkaç kelime söylemek gerekirse; O acı günlerden sonra artık bağımsız bir Güney Osetyamız var. Önünde daha alınacak çok yol olsa bile, bir kısmımız yeni devletin pasaportunu gururla taşıyoruz. Yaşanan acılar bazı güzel gelişmelere de vesile oluyor, önümüzdeki Eylül ayında Güney Osetya'nın bağımsızlığa adım atışının 25.yılı kutlanacak. Acıları unutmayacağız ama, geleceğe ümitle bakan bir Güney Osetya olduğunu da unutmayacağız..
Gün; yaşanan acıları unutmadan, ileriye ümitle bakma günüdür.

Sadrettin Kuşoğlu
ALAN KÜLTÜR VE YARDIM VAKFI BAŞKANI

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler
İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşen görüşmelerde Abhazya, Amerika ile ..
Abhazya ile Gürcistan arasında 1992-1993 yılları arasında yaşanan savaşın a..
Abhaz bilim adamı Rasim Kamliya, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde Türkiy..
Katalonya’nın bağımsızlığına destek veren Abhazya’dan ilk hamle geldi...
Abhazya, referandumla bağımsızlığını ilan etmek isteyen Katalonya’ya destek..
Amerika Birleşik Devletleri tarafından Rusya’ya yapılan “Abhazya ve Güney O..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=