Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
11 Aralık 2018, 03:28


Moskova 1517 Nolu Devlet Lisesi Türkiye'de Yaşayan Abhaz Kökenli Çocukların Bilimsel Araştırma ve Proje Yarışması na davet ediliyor.

09 Nisan 2015, 20:38

8 Nisan 2015 günü Abhazya Türkiye Temsilci Yardımcısı Sayın Alyas Asabua ve Abhaz Dernekleri Federasyonu Kültürel İşlerden sorumlu sekreteri Sayın Atanur Aksoy Akhusba'nın Moskova 1517 Nolu Devlet Lisesinin davetini getiren "Uluslararası Eğitim Programları Başkanı Sayın Elena Davidov-Martinova

3-5 Nisan 2015 tarihleri arasında Moskova 1517 Nolu Devlet Lisesi tarafından "SCIENTIA UNESCAMUS"  Bilimsel Araştırma ve Proje Yarışması, "GymCinFes-1517" Çocuk Kısa Film Sinema Festivali konularını içeren "Uluslararası Bilimsel ve Pratik Konferansı " na katılmaya davet eden  Moskova 1517 Nolu Devlet Lisesi 1 Ağustos 2015 tarihinde Abhazya'da yapılacak olan Kısa Film Sinema Festivali / Heykel / Fotoğraf ve Resim Sanatları arasında  ve 2016 Nisan ayında Moskov'da  yapılacak Bilimsel Araştırma ve Proje Yarışması,  davetini yenilemektedir.

8 Nisan 2015 günü Abhazya Türkiye Temsilci Yardımcısı Sayın Alyas Asabua ve Abhaz Dernekleri Federasyonu Kültürel İşlerden sorumlu sekreteri Sayın Atanur Aksoy Akhusba'nın Moskova 1517 Nolu Devlet Lisesinin davetini getiren "Uluslararası Eğitim Programları Başkanı Sayın Elena Davidov-Martinova Bilimsel Araştırma ve Proje Yarışması ve Kısa Film Sinema Festivali/ Heykel/Fotoğraf ve Resim Sanatları konularını içeren "Uluslararası Bilimsel ve Pratik Konferansı konularını içeren daveti konusu görüşülmüştür.

Yılda bir kez yapılan" Uluslararası Bilimsel ve Pratik Konferansı" na Türkiye'den katılacak olan Abhaz öğrenci ve öğretmenlerimize Abhazya Cumhuriyeti Moskova Büyükelçiliği, Abhazya Türkiye Temsilciliği ve Abhaz Dernekleri Federasyonu tarafından destek verilecektir.

17-30 yaş gurubundan oluşan gençler ile Bilimsel Araştırma ve Proje Yarışması, na katılmak ve ürettikleri tezleri ile ilgili uluslararası sertifikalarını almak ve tezlerinin bilimsel bir makalede yayınlanmasını sağlamak üzere 5 Mart 2016 tarihine kadar,

1 Ağustos 2015 tarihinde Abhazya'da yapılacak olan 3-30 yaş aralığında gençlerin katıldığı Çocuk Kısa Film Sinema Festivali/ Heykel/Fotoğraf ve Resim Sanatları arasında el becerilerini sergileme imkanı bulacaklardır. Bu gurup için yapılacak müracaatlar 10 Temmuz 2015 dir.

Katılmak isteyenlerden 1. Gurup için 5 Mart 2016, 2. gurup için 10 Temmuz 2015 tarihine kadar Abhaz Dernekleri Federasyonuna müracaat edeceklerdir.

İletişim:

www.abhazfederasyonu.org:

E-Posta: info@abhazfederasyonu.org;

Tel: 0216 700 13 68-69

Bu yıl programlara  Abhazya, İspanya, Bulgaristan, Romanya, Türkiye, Letonya, ABD eğitim kurumları temsilcileri katılacaktır.

Konferansın ana hedefleri yetenekli öğrencileri ve gençleri açığa çıkararak ve destekleyerek toplumun entelektüel potansiyelinin gelişmesine dikkat çekmektir. Yılda bir kez düzenlenen "SCIENTIA UNESCAMUS" Bilimsel ve Pratik Konferansı Rusya Federasyonu ve yabancı ülkelerden gelen eğitim kurumların, öğrencilerin, öğretmenin ve bilim adamların tanışmalarını ve etkileşimini sağlamaya amaçlamaktadır.

Konferansa katılacak öğrencilerin Moskova / Abhazya ulaşım giderleri hariç tüm giderleri Moskova Devlet Lisesi tarafından karşılanacaktır. Ayrıca öğretmenlerimize ve öğrencilerimize Abhazya Cumhuriyeti Moskova Büyükelçiliği, Abhazya Türkiye Temsilciliği ve Abhaz Dernekleri Federasyonu tarafından destek verilecektir.

Konferansa katılanlar günün yarısını şehir turları, müze ziyaretleri ve diğer etkinlikler ile geçirecektir. Konferans üç gün sürmektedir.

BİLGİ İÇİN:

İngilizce Metin için:

www.conference.gym1517.ru:

www.gym1517.ru:

e-Posta: higgsa@mail.ru

 

Abhaz Haber

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler
Rusya Tur Operatörleri Birliği ATOR sayfasından yapılan açıklamada, listeye..
Abhazya Parlamentosu Milletvekilleri yasadışı uyuşturucu ticareti ile ilgil..
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in koruma altına aldığı ve bulunduğ..
Abhazya'daki aşırı yağışlar nedeniyle Kodor Nehri'nin taşması sonuc..
Kafkas dağlarında bulunan erkek cesedinin temmuz ayında kaybolan Rus gezgin..
Suriye'de önemli görevlerde yer alan emekli General Velid Abaza(Marşan)..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=