Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
18°
25 Nisan 2019, 03:48


ABHAZYA BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE NASIL OY KULLANACAĞIZ!

21 Ağustos 2014, 02:49

Eğrisi, doğrusu ile Abhazya, ülke dışında yaşayan soydaşlarına ülke yönetiminde söz sahibi olduğunu belirmiş, bizlerden görev talep etmektedir. 24 Ağustos 2014 Pazar Günü saat:08.00-20.00 arası Kadıköy, Bahariye Caddesi, Sakızgülü Sokak Işık Apartmanı Kat:2 No:21/3 Telefon: 0216 700 13 68 adresine Sandık Başına davet edilmekteyiz. Kazanan Abhazlar ve Abhazya olacaktır. Buna inancımız tamdır.

ABHAZYA BAŞKANLIK SEÇİMLERİNDE NASIL OY KULLANACAĞIZ!

Abhaz Haber sizin için araştırdı.

Değerli takipçilerimiz, bilindiği gibi 24 Ağustos 2014 tarihinde Abhazya 6. Nolu Sandık Kurulu Başkanlığı ve Abhazya Temsilciliğinin gözetim ve denetimi altında yapılacak olan Abhazya Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aşağıda örneği bulunan OY PUSULASI ile tercih belirlenmesi yapılacaktır. Dikkatinize önemle sunmak istediğimiz OY KULLANMA prosedürü hakkında bilgi sahibi olmanızı arzu etmekteyiz.

1. Geçerli Abhaz Pasaportunuzu mutlaka yanınıza alın. Pasaportunuz yoksa oy kullanamazsınız. (Yeşil Pasaport)

2. Listeler önemli değildir. Geçerli Pasaportunuz varsa, listelerde adınızın olması veya olmaması oy kullanmanıza engel değildir.

3. İlk defa oy kullandığımız Türkiye'de Abhazya'da da  ilk defa uygulanacak parmak üzerine boya ile işaret bırakılacaktır. Boya yapılmasını kabul etmeyenlere oy kullandırılmayacaktır.

4. Oy kullanımı esnasında  Sandık Kuruluna Oy kullanma ile ilgili soru sorulmayacak, sorulanlara da cevap verilmeyecektir.

5. Oy pusulalarında 4 adayın isimleri mevcuttur. Seçmen tercih ettiği adayın dışında kalan diğer adayların adını ve soyadını tek çizgi ile üzeri çizilerek tercihini belirleyecektir. Tercihlerini yanlış işaretlediğini düşünenler hatalı kabul ettikleri oy pusulasını görevlilere iade edip yeni bir oy pusulası talep edebilecek oyunu yeniden doğru bir şekilde kullanması temin edilecektir.

(Haber sitemizi takip eden seçmenlerimizin sorularından bu maddenin açıklanması gereği doğmuştur. Ekli tablo bu nedenle hazırlanmıştır.Gerçek oy pusulası talep edilmiş ne fotoğrafı ne de başka bir örneği seçim kurulu tarafından verilmemiştir.) Oy Pusulaları, Kiril harfleri ile Abhazca ve Rusça olarak hazırlanmıştır. Oy pusulalarının üstünde Türkçe veya Latin Harfleri ile izah edilen bir metin yoktur. Türkiye de yapılan seçimlerde kullanılan oy pusulalarında Türkçe ifade olması talep edilmiş Sandık Kurulu başkanlığınca kabul görmemiştir. Bu konuda yeterli izahat yapılmaması, Listelerde aday isimlerinin Latin Harfleri ile belirtilmemesi oy kullanmayı zorlaştıracağı ve bu anlamda tartışma çıkacağı kaçınılmaz olarak önümüzde durmaktadır.)

Eğrisi, doğrusu ile Abhazya, ülke dışında yaşayan soydaşlarına ülke yönetiminde söz sahibi olduğunu belirtmiş, bizlerden  görev talep etmektedir. 24 Ağustos 2014 Pazar Günü saat:08.00-20.00 arası Kadıköy, Bahariye Caddesi, Sakızgülü Sokak Işık Apartmanı Kat:2  No:21/3 Telefon: 0216 700 13 68 adresine Sandık Başına davet edilmekteyiz. Kazanan Abhazlar ve Abhazya olacaktır. Buna inancımız tamdır.

Abhaz Haber

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Bülent Ayuzba
1708 gün önce
Oy pusulasında Adayların sıralaması belli mi?
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=