Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
11°
26 Nisan 2019, 14:09


Seçimler Abhazya Temsilciliğinin denetim ve gözetiminde yapılmaktadır.

18 Ağustos 2014, 18:05

Seçimler 24 Ağustos 2014 Tarih, Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sakızgülü Sokak Işık Apartmanı Kat:2 Daire:3 tel: 0216 700 13 68 adresinde 08.00-20.00 saatleri arasında yapılacaktır.

Türkiye'de yaşayan Abhaz Pasaportu Sahibi  Abhazların Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seçimlerinde Yazılı Görüş Belirtmesi Esasları Netleşti

 

6.Nolu Sandık Kurulu Başkanlığından Bildirilmiştir.

 

1. Seçimler 24 Ağustos 2014 Tarih, Kadıköy, Caferağa Mahallesi, Sakızgülü Sokak Işık Apartmanı No:21, Kat:2 Daire:3  tel: 0216 700 13 68 adresinde  08.00-20.00 saatleri arasında yapılacaktır.

2. 24 Ağustos 2014 tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş, Abhaz Pasaportu sahipleri (Yeşil Renkli) seçme hakkına sahiptirler.

3. Oy kullanan seçmenin sol baş parmağı bir boya ile işaretlenecektir. Bu işaretlemeyi kabul etmeyenler oy kullanamayacaktır.

4. Oy pusulalarında 4 adayın isimleri mevcuttur. Seçmen tercih ettiği adayın dışında kalan diğer adayların adını ve soyadını tek çizgi ile üzeri çizilerek tercihini belirleyecektir. Tercihlerini yanlış işaretlediğini düşünenler hatalı kabul ettikleri oy pusulasını görevlilere iade edip yeni bir oy pusulası kullanabilecektir.

5. Türkiye'de oy kullanan seçmen önümüzdeki 5 yıl süre ile görev yapacak Cumhurbaşkanı için oy kullanacaktır. Oy kullanma esnasında seçim komisyonuna hiç bir şekilde seçimlerle ilgili soru sormayacak, sorarsa da cevap alamayacaktır.

6. Türkiye'de yapılacak olan yazılı tercih belirleme seçimleri İstanbul'da ve tek bir adreste yapılması yasal bir zorunluluktur. Farklı mekan ve adreslerde sandık kurulması yasa gereği söz konusu değildir.

7. Türkiye'de yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimlerinde Seçim Komisyonu üyeleri Abhazya Yüksek Seçim Kurulu tarafından belirlenmiş aşağıda isimleri belirtilen üyelerden oluşmaktadır.

Aida Kutsnia  Seçim Komisyonu Başkanı,

Aslan Sangulya  Seçim Komisyonu Başkan Yardımcısı,

Cansuh Lazba  Seçim Komisyonu Sekreteri,

Georgi Sigua  Seçim Komisyonu Üyesi,

Eren Hapat  Seçim Komisyonu Üyesi,

Alexey Bryantsev Seçim Komisyonu Üyesi,

Sabina Bryantsev  Seçim Komisyonu Üyesi,

Gürbüz Tarba  Seçim Komisyonu Üyesi,

8. Seçimler Sandık Komisyonunda Görev alan yukarıda isimleri yazılı komisyon üyeleri ve Abhazya Temsilciliğinin denetim ve gözetiminde yapılmaktadır.

 

 

 

http://abhazfederasyonu.org/bilgi-belge/turkiyede-yasayan-abhaz-pasaportu-sahibi-abhazlarin-abhazya-cumhuriyeti-cumhurbaskani-secimlerinde-yazili-gorus-belirtmesi-esaslari-netlesti.html

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=