Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
22 Mart 2019, 17:03


Abhazya Cumhurbaşkanı Adaylarından Leonid Dzapshba ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Boris Abitova ve Başbakan Adayı Maksim Gvindzjiya Türkiye'deki Seçmenleri İle Görüşmeler Gerçekleştiriyor

02 Ağustos 2014, 19:43

Adaylarımız, Türkiye'de bulunan seçmenlerine ve Abhaz Halkı ile yaptığı görüşmelerden ilkini Sakarya Abhaz Derneğinde gerçekleştirdi.

1 Ağustos 2014 Tarihinde Sakarya Abhaz Kültür Derneği Salonunda Sakaryalı Seçmenler ile, 2 Ağustos 2014 Tarihinde Düzce'de Darıyeri Abhaz Kültür Derneğinde Abhaz Halkı ve Seçmenleri ile Bir araya Geldi.  Adaylarımız 3 Ağustos 2014 Günü Saat 14.00 - 16.00 arasında İstanbul Abhaz Kültür Derneğin Salonda Abhaz Halkı ve Seçmenleri İle bir Araya gelecek.

Adaylarımız,  Türkiye'de bulunan seçmenlerine ve Abhaz Halkı ile yaptığı görüşmelerden ilkini Sakarya Abhaz Derneğinde gerçekleştirdi.

Sakarya Abhaz Derneğini  ziyarette bulunan Leonid Dzapshba diaspora temsilcileri ile bir dizi toplantı düzenledi. Yüksek sayıda katılımcının bulunduğu toplantıda Cumhurbaşkanı adayı Leonid Dzapshba, Cumhurbaşkanı yardımcısı Boris Abitova ve Başbakan Maksim Gvindzjiya nın bulunduğu heyet sıcak karşılandı.  Toplantı açık alanda gerçekleşti.

Leonid Dzapshba, Abhazya'nın temel siyasi ve ekonomi konularına değindi. Özellikle Abhazya ve Rusya  arasındaki işbirliği konularından  –  Abhazya'nın desteklediği Ukrayna sorusundaki Rusya'nın pozisyonundan, Batı’nın Rusya’ya karşı yaptırım politikasının kabul edilemezliğinden ve bölgedeki gerilimin yükselmesinden bahsetti.

“Rusya ve Türkiye Karadeniz’de ortaklardır,  iki ülke arasındaki ticaret büyüyor, bu durumda Rusyanın müttefiki ve stratejik ortağı olan Abhazya, Türkiye ile yakın ilişkilere sahip olup bu ekonomik projelere katılabilir.” – diye belirtti Leonid Dzapshba.

Ayrıca havalimanı ve gemi limanlarının açılması gereğinin önemi  vurgulanmıştır. Bu süreçler diasporayı anavatanı ile yakınlaştırmakla kalmayıp ekonomiye de hız kazandıracaktır.Abhazya’ya gelen göçmenler devletten daha iyi destek alabilecektir.

Katılımcıların ilgilendiği konular Pasaport edinme prosedürünün kolaylaştırılması ve ülke hayatında aktif olarak rol alabilme sorularıydı.

“Diaspora Abhazya vatandaşlığı pasaportlarını Türkiye'deki temsilciliğimizden elde edebilme şansına sahip olmalı. Ama bunun için bizim tam teşekküllü ve etkin biçimde işleyen bir temsilciliğimiz olmalı.”- diye belirtti Leonid Dzapshba.

Gelecekte Abhazya Parlamento seçimlerine Diasporadan da temsilcinin katılabilme hakkına sahip olmalıdır. Böyle bir yaklaşım diasporanın sorunlarına daha hızlı çözüm bulunmasını ve vatanlarına geri dönüşlerini kolaylaştıracaktır.

Abhazya’da yaşayan tüm güçlerin ve halkların konsolidasyonu devletimizin gelişmesine yardımcı olacaktır. Ekonomimizin gelişmesini ancak birlik ve beraberlik ile sağlayabiliriz! - dedi Dzapshba.

Heyet in Türkiye programı devam etmektedir. Buna göre 3 Ağustos 2014 Günü Saat 14.00 - 16.00 arasında İstanbul Abhaz Kültür Derneğin Salonda Abhaz Halkı ve Seçmenleri İle bir Araya gelecek.

Abhaz Haber

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=