Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
11°
26 Nisan 2019, 14:09


ABHAZYA GERİ DÖNÜŞ DEVLET KOMİTESİ BAŞKANI XIRIPS COPUA BERABERİNDEKİ HEYETLE TÜRKİYE DİASPORASI İLE GÖRÜŞMEYE GELİYOR. İLK TOPLANTI İSTANBUL ABHAZ KÜLTÜR DERNEĞİNDE

18 Kasım 2013, 11:37

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı Xırıps COPUA göreve geldikten sonra yapacağı diaspora ziyaretinin ilkini Türkiye'ye yapıyor.

Abhazya Cumhuriyeti Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı Xırıps COPUA göreve geldikten sonra yapacağı diaspora ziyaretinin ilkini Türkiye'ye yapıyor.

Abhaz Dernekleri Federasyonu'nun 24 Kasım 2013 günü 3.yapılacak olan olağan kongresine katılmak üzere Türkiye'ye gelen Abhazya Geri Dönüş Devlet Komitesi başkanı Xırıp Copua, yanındaki Aşharua RİMMA Vatandaşlık Bölüm Başkanı, Ahba ZAUR Ayıbga Vali Yardımcısı, Kakaliya AMİRAN Sohum Halk Meclis Üyesi,  Cıkırba GUGUTSA Savaş Müzesi Yöneticisi, Axaba BESLAN Oçamcıra Vali Yardımcısı, Haraziya VADİM Gulrıpş Bölgesi Vali Yardımcısı, Ckua MUZAFFER Abhazya'ya Geri Dönüş Yapan Vatandaş, Zantariya VALERA Sohum Savcısı, Cukiniya ZARİK Kındığ Köyü Yöneticisi ve  Copua AXRA Spor Bakanlığı, Spor Okulu Müdürü'nden oluşan heyeti ile Türkiye diasporası ile görüşmek üzere 18.11.2013 günü İstanbul'da olacaktır.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkiye'de olan heyet İstanbul'daki ilk görüşmesi 19 Kasım 2013 günü saat: 19,30 da İstanbul Abhaz Kültür Derneği'nde yapacaktır. 25 Kasım 2013 tarihine kadar Türkiye'de bulunacak heyetin programı daha sonra açıklanacaktır.

Abhazya Cumhuriyeti Devleti Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı  Xırıp Copua Abhaz Dernekleri Federasyonuna gönderdiği mektubunda,

 

 

Saygıdeğer Feridun

24 Kasım tarihindeki Abhaz-Fed kongresine yaptığınız davet için büyük memnuniyet duydum. Kongreye katılmak için beraberimde gelecek grupla birlikte geleceğe yönelik verimli sonuçlar alabileceğimiz yolu belirlemek istiyorum. O nedenle kongreden önce federasyon yöneticileri,dernek üyesi gençlerden diasporanın aktif unsurları ile birlikte bir toplantı düzenleyerek görüş alışverişinde bulunmak istiyoruz. Köylerde tarımı geliştirmek için insanların barınabileceği yerler inşa etmek Abhazya Devleti için ekonomik yönden verimli sonuçları olacak bir yöneliştir. Bu işlere yönelik olarak kendi istekleri ile katılım sağlamak için ayrıcalıklı bir şekilde karşılama ve teşvike hazırlıklıyız.

Birlikte gelecekte yapmamız gereken işleri programlamaya bilmemiz için düşünce ve görüşlerinizi tartışarak kararlar almamızda yarar görüyorum ve bundan verimli sonuçlar alabileceğimize inanıyorum. Bizlerin düşünceleri ve görüşlerini sizlere iletmek, sizlerinde görüş ve düşüncelerinizi bilmek istiyoruz.

İlişkilerimizin gelişmesi için birlikte çalışmaya hazırız. Her zaman yeni görüş ve düşüncelerinizi bekler saygılar sunarım.

Xırıps Copua

Abhazya Cumhuriyeti

Geridönüş Devlet Komitesi Başkanı

 

Abhazya Geri Dönüş Devlet Komitesi Başkanı Xırıps Copua başkanlığında diaspora ziyareti yapan heyetin katılımcıları

1. Aşharua RİMMA Vatandaşlık Bölüm Başkanı,

2. Ahba ZAUR Ayıbga Vali Yardımcısı,

3. Kakaliya AMİRAN Sohum Halk Meclis Üyesi,

4. Cıkırba GUGUTSA Savaş Müzesi Yöneticisi,

5. Axaba BESLAN Oçamcıra Vali Yardımcısı,

6. Haraziya VADİM Gulrıpş Bölgesi Vali Yardımcısı,

7. Çkua MUZAFFER Geri Dönüş Yapan Vatandaş,

8. Zantariya VALERA Sohum Savcısı,

9. Cukiniya ZARİK Kındığ Köyü Yöneticisi,

10. Copua AXRA Spor Bakanlığı,  Spor Okulu Müdürü

 

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Çerkes - Abaza
1978 gün önce
dün yazdığım ve abhaz hükümetinin adıgelere yerleşim hakkı vermemsiyle ilgili yorumum hiç bir hakaret vs. içermemesine rağmen buraya konmamış...

Editörden:
Gecikmeden dolayı kusura bakmayın. Her hangi bir kasıt yok....
adıge - abhaz
1979 gün önce
abhazya hükümeti neden adıgelerin de ülkeye yerleşmesine izin vermiyor? bu ülke aynı zamanda onların. bunu savaşta yanımızda yer alarak gösterdiler. bu soruya ben bir cevap bulamadım.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=