Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
18°
25 Nisan 2019, 03:48


FEHİM TAŞTEKİN'E UYGULANAN R.F GİRİŞ YASAĞI KALDIRILMALIDIR.

22 Ekim 2013, 12:05

Abhazya'nın Bağımsız, demokratik bir hukuk devleti olarak gelişmesi için Rusya Federasyonu'nun bugüne değin yaptığı katkı ve desteklerin bilinci ile hareket, Türkiye'deki Abhaz Diasporasının örgütlü temsilcisi ABHAZ-FED bu engellemeden dolayı hayal kırıklığı ve şaşkınlık içindedir

Sayın

Andrey Gennadiyevic KARLOV

Ekselansları,

Abhazya Cumhuriyeti'nin Bağımsızlığının 20. yılı etkinliklerine katılmak, Abhazya'nın bugünkü durumunu yerinde izlemek amacıyla Abhazya'ya gelmesini arzu ettiğimiz gazeteci dostumuz Sayın Fehim Taştekin'in Rusya Federasyonuna girişine maalesef izin verilmemiştir.

Ülkelerin Ulusal sınırları içinde kalan topraklar üzerinde, uluslararası hukuk kuralları kapsamında egemenlik ve hükümranlık haklarını kullanmaları en doğal haklarıdır. Ülkeler bu haklarını çoğunlukla, ulusal güvenliğine yönelik bir tehdit algılanmasında kullanırlar.

Ancak ulusal güvenlik kavramının kapsamını zorlayarak temel hak ve özgürlük alanlarını da kapsam alanı içine alınması, evrensel demokrasinin kurum ve kurallarının küresel çaptaki geleceğine yönelik kaygılar uyandırmaktadır.

Abhazya'nın Bağımsız, demokratik bir hukuk devleti olarak gelişmesi için Rusya Federasyonu'nun bugüne değin yaptığı katkı ve desteklerin bilinci ile hareket, Türkiye'deki Abhaz Diasporasının örgütlü temsilcisi ABHAZ-FED bu engellemeden dolayı hayal kırıklığı ve şaşkınlık içindedir.

Sayın Fehim Taştekin Ortadoğu ve Kafkasya üzerinde gözlem ve araştırmaya dayalı bilgi birikimi olan çaplı bir gazetecidir. Gazeteciliğin olmazsa olmaz koşulu olan objektiflik ve demokratlığından ödün vermeyen kişiliğinden dolayı, Türkiye kamuoyunda yaygın olan Gürcistan merkezli bakış ve değerlendirmelerin düzeltilmesi, Abhazya gerçeklerinin Türkiye ve Dünya kamuoyuna anlatılması konusunda önemli katkıları olacağı inancı ile ABHAZ-FED'in davetlisi olarak organizasyonumuzda yer almakta idi.

Rusya Federasyonu Uluslar arası süper bir güçtür. Suriye krizinde izlediği basiretli dış politikası ile ABD'yi Suriye'ye saldırmaktan caydırıp, binlerce masum insanın kanının akmasını önleyerek tüm barışseverlerin haklı takdirlerini kazanmış bir devletin yöneticilerinin, bireysel düşüncesini ifade eden demokratlıktan ve objektiflikten ödün vermeyen saygın bir gazeteciyi ulusal güvenliği için tehdit olarak algılanmasını anlamakta güçlük çekiyoruz. Kaldı ki, 19.yüzyılın ikinci yarısında Kuzey Kafkasya'da yaşanan büyük trajedi ile ilgili olarak, Rusya Federasyonu ilk devlet başkanı merhum Sayın Boris Yeltsin de, Sayın Fehim Taştekin'in görüşlerine yakın görüşler ifade etmişti.

Bu inançla Sayın Fehim Taştekin'e uygulanmış olan Rusya Federasyonu'na giriş yasağının kaldırılması konusunda desteklerinizi esirgemeyeceğinize olan inancımızla konuya ilişkin yardımlarınızı talep ediyoruz.

Saygılarımla, 

Feridun Aksoy

Genel Başkan 

Abhaz Dernekleri Federasyonu

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=