Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
18°
25 Nisan 2019, 03:48


VLADİSLAV ARDZINBA'NIN ARDINDAN...(BÖLÜM 1)

14 Mayıs 2013, 13:30

Tarihin ve zamanın içinde, ışık hızıyla yayından fırlamış bir ok misali yüzyılların derinliklerinden geleceğe geçişler yapabilen ve ta Hititler’den gelen kendi yolunu, ulusunun yüksek geleceğine dönüştüren o’dur.

YOKLUĞUNUN 3.YILINDA VLADİSLAV ARDZINBA'NIN ARDINDAN...(BÖLÜM 1)

YILDIZLAR, DEVAMLILIKLARINI SAĞLAMAK VE ETRAFLARINA IŞIK YAYABİLMEK İÇİN YANARLAR…

Dünya, ilk yedi gün içinde yoktan var edildi. O andan itibaren her şey, işte o ‘’yoktan var edilenden’’ oluştu. Herhangi bir hayali olmayan için gerçek, elindeki somut varlıktır ve şimdiki zamanın kökleri de geçmişin birikiminden beslenir. Hayat, ne yazılır ne de anlatılabilir; Çünkü bu anda, yani şimdi oluşur ve ardından tarih olup kendi hareketinin de hızını kesmeden geleceğin bilinmeyen kıyılarına doğru yürür.

Milletin ruhu, kararlarında ve hareketlerinde bağımsız, cesaretli, zeki ve erdemli olan bu kişilikli insanı; Yani kendi kurtarıcısını, kendisi yarattı. Gelecek günlerin karanlıklarında umudun ışığını gören, tehlikeli ve zor görevlere hazır, doğru hedefleri belirleyen, özverili ve tavizsiz lideri… Onsuz herhangi bir hayal bile ufuk çizgisinin çok ötesinde kalır. Şehitler ve daha doğmamış kahramanlar tehlike anında sonsuzluktan hep beraber gelerek anavatanının her karışını korumaya kalkarlar.

Tarihin ve zamanın içinde, ışık hızıyla yayından fırlamış bir ok misali yüzyılların derinliklerinden geleceğe geçişler yapabilen ve ta Hititler’den gelen kendi yolunu, ulusunun yüksek geleceğine dönüştüren o’dur.

O zor dönemlerde insanlarımız Vladislav Ardzınba’nın halkımıza Tanrı tarafından gönderildiğini söylüyorlardı. Bense, için için bu sözlere karşıydım. Zira bana göre Tanrı ‘’insan kaynakları’’ sorunlarıyla ilgilenmezdi, ama zamanla, dünyada adaleti bulamayan ve gökyüzünden yardım bekleyen insanların samimiyetlerinden şüphe etmeyi bırakıp, Tanrı’nın kendi liderimizi seçerken hata yapmamamız için bizlere akıl verdiğini de birkaç kez yazmaya mecbur kaldım. Ancak böyle düşünen insanların Vladislav’a karşı dalkavukluk yapmaları ihtimalini göz arda etmiyor; Bu lideri gerçeklerden saptıran, yıkıcı bir sürecin başlangıcı haline gelebilir, ortak mutsuzluğumuza neden olabilir diye endişelenmiyor da değildim. Çünkü, zamanla liderin dalkavukluğa bağımlı hale gelme tehlikesi vardır. İkinci bir tehlike ise, herhangi bir ölümlünün kutsal kökenlerden geldiğine inanırsan, daha sonra onun yaptığı her şeyinden kutsal olması gerektiği gibi bir algıya kapılır, hiçbirşeyden şüphe duymaz ve asla sorgulamazsın.

Vladislav Ardzınba, halkının bağımsız ve mutlu bir ülkede yaşamaşı için iktidara geldi. Başlangıçta tüm vatandaşlarına ve çevresindeki zeki kişilere, insanların hayatlarının ait oldukları milletlere göre ayrıcalık kazanamadığını, ancak o millete yaptıkları işlerin kalitesi oranında değer bulabilcekleri anlayışını yerleştirmesi gerekiyordu.

Hayat, eğer gerçekten eşitlik varsa hayattır. Güçlülerin verdiği yaşama hakkı ise mutluluk değildir. Mutluluk, ancak hayatın getirdiğidir ve hayat eğer bir oyun ise, bu sadece senin oyunundur. Öyleyse senin onayın olmadan kimse kazanamaz ve kaybedemez. Bu,’’küçük’’ milletin liderinin pozisyonudur. O, ileriyen yıllarda, ülkelerin nüfüslarına göre grafikler hazırlayanlara, kuruyan denizde bile en son kalanın yine küçücük bir su damlası olduğunu bıkmadan ve usanmadan hatırlatmaya devam eder...

Genadi ALAMİYA Çeviri: Oktay CHKOTUA

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
EDİTÖR'DEN Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Bayrağındaki ve Armasındaki Sembollerin Gerçek Anlamı Nedir?
MESLEK SEÇİMİNİZDE İLKLERİ, YAYGINLAŞMAMIŞ DALLARI SEÇMEK, GELECEKTE, ARANA..
Ünal Akbulut Bınala Onu en iyi Kendisi yani şiirleri tanıtıyor. Üzerine bi..
3 günlük tatile gider gibi, yanına yedek bir pantolon bir kazak ve çorap al..
Onlar Bizim Her Şeyimiz! 4 Metin Aşoğlu Aşba
Cennet Vadisi Bilecik Bozüyük yol güzergâhında Başkoy, Kalanlar Mevki Bilec..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=