Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
22 Mart 2019, 16:59


Abhaz Dernekleri Federasyonu’nun dan duyuru

24 Nisan 2013, 20:45

Bir çocuk bayramından bizim çocuklarımız da mahrum kalmasın, mahzun olmasın, onları teselli edebilelim istemiştik. Oysa tam tersi olmuş, onlar bizim mahzunluğumuzu gidermiş, korkmayın biz buradayız, güçlüyüz ve birlikteyiz diyerek, neredeyse aralıksız dans etmiş haber sayfalarına uçan çocuklar olarak geçmişlerdir.

Abhaz Dernekleri Federasyonu’nun dan duyuru

 

23 Nisan Uluslararası Çocuk Bayramı etkinliklerine TRT davetlisi olarak çağırılan Abhazya ve onu temsilen şenliklere katılacak olan Abaza grubu oluşan siyasi kriz nedeniyle katılamadığı organizasyonda çocukların mağduriyetini gidermek amacıyla Abhaz Dernekleri Federasyonunun yaptığı davet üzerine İstanbul ve Sakarya’da yapılan etkinlikler süresince Abhazya’nın yanında yer alan tüm kişi, kurum ve oluşumlara teşekkür mektubu göndermiştir.

Kısa adı ABHAZFED olan Abhaz Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Feridun Aksoy imzası ile yapılan duyuruda Abhazya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı’na hitaben

“ 23 NİSAN Uluslararası Çocuk Bayramı etkinliklerinde Türkiye Cumhuriyeti ile yaşanan diplomatik kriz sonrasında Abhaz Dernekleri Federasyonu olarak düzenlediğimiz etkinliğe katılımından ötürü sizin nezdinizde ABAZA Çocuk Grubu’na teşekkür ederiz.

Bilinmesini isteriz ki,

Bu çocuklar Türkiye’de görenleri hayrete düşürecek bir performans ile ülkelerinin tanıtımına katkıda bulunabilmek için enerjilerinin son damlasına kadar mücadele etmiş, sorumluluklarını bir an bile unutmamış, bayraklarını ellerinden düşürmemişlerdir.

Bir çocuk bayramından bizim çocuklarımız da mahrum kalmasın, mahzun olmasın, onları teselli edebilelim istemiştik. Oysa tam tersi olmuş, onlar bizim mahzunluğumuzu gidermiş, korkmayın biz buradayız, güçlüyüz ve birlikteyiz diyerek, neredeyse aralıksız dans etmiş haber sayfalarına uçan çocuklar olarak geçmişlerdir.

Başta Kültür Bakanlığı olarak sizlere, ABAZA Çocuk Grubu’nu yetiştiren çok değerli öğretmenleri Tsiela Ckodua’ya, tarihe geçecek kayıtları için Mizan Alomiya‘ya bu çocukları yetiştiren anne babalarına ve bize unutulmaz bir çocuk bayramı yaşatan ABAZA Çocuk Grubu’na çok teşekkür ederiz. Denmiştir.

Kurum Ve Kuruluşlarımıza başlığı altında yapılan duyuruda da Birlik ve beraberlik ruhumuza yakışır bir şekilde, bizimle birlikte tek ses, tek yürek oldukları için, uzak yakın, büyük, küçük tüm halkımızın büyük bir aile olduğunu tekrar tüm kamuoyuna gösterdikleri için, üye derneklerimize, tüm kardeş Kuzey Kafkas halkları Kurumlarına ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilir; İyi günde, kötü günde birlik ve beraberliğimizi hiçbir gücün bozamayacağının bilinmesini isteriz denilmiştir.  Kadınlarımız ve Gençlerimiz de unutulmamış ve onlara hitaben yapılan açıklamada Bayramların çocuklar için ne demek olduğunu en iyi bilenlerdir kadınlarımız. Bu hassasiyet ile Abhazya’dan gelecek olan çocuk grubumuzun 23 NİSAN Çocuk Bayramı’na katılamayacakları haberini aldıkları ilk andan itibaren teyakkuza geçmiş, adeta seferberlik ilan etmişlerdir. Hiç bir yönlendirmeye ihtiyaç duymadan, bu annelik duygusu ile kendiliğinden organize olmuş, çocukları ile beraber gece gündüz kardeşlerinin yanında olup, bütün çocuklara kol kanat germişlerdir. Bu hassasiyetlerinden dolayı, Riraşe Kafkas Halk Dansları Ekibimizin velilerine,  İstanbul Kafkas Kültür Derneği Halk Dansları ekibi Mafe velileri ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Kadın Kollarımız olmak üzere tüm kadınlarımıza sonsuz şükran ve teşekkürlerimizi bir borç biliriz. 23 NİSAN Uluslararası Çocuk Bayramı’nın krize dönüştüğü haberini duydukları ilk andan itibaren hızlıca organize olup, bütün organizasyonlara gerekli katkıyı sunan, gençlerimize de teşekkür ederiz.”Denilen açıklamada “ Bir hiyerarşiye ihtiyaç duymaksızın, büyük küçük ilişkisi ile Apsuvara’ya yakışır bir şekilde bir birliktelik oluşturup gençliğin gücünü gösteren, bununla hepimizi yüreklendiren, nerede gençlik diyenlere en güzel cevabı bu güzel organizasyon ile veren,  maddi manevi her şeyi ile Akbalık gibi büyük bir organizasyonun altından başarı ile kalkabilmiş, bizleri gururlandıran, yüreklendiren gençlerimizle birlikte olduğumuzu bilmelerini isteriz.”

 

 

ABHAZ HABER

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Zerrin
2151 gün önce
23 nisan krizinde Apsuvara Grubu genclerimizin olaganustu cabalari ve sahiplenmesinide kutlamak gerekir.Sagolsunlar
DİASPORA Kategorisindeki Diğer Haberler
Abhaz Fed 5. Olağan Genel Kurulu Pendik Green Hotel'de Gerçekleşti
Veteranlar Kategorisinde Dünya Sambo Şampiyonu Boris Bagatelya İstanbul Abh..
Abhaz Fed Yönetim Kurulu ve Abhaz Fed. Dernek başkanlarından oluşan Başkan..
Beygua Ömer Büyüka’nın oğlu ve İstanbul Abhaz Kültür Derneği Başkanımız Hak..
Abısta Sahne Aldı
S.Y. Chanba Abhaz Devlet Drama Tiyatrosu ekibinin sergilediği Sürgün temalı..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=