Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
22 Mart 2019, 16:59


Abhazya Dışişleri Bakanlığı Kurul Toplantısı.

16 Nisan 2013, 10:11

Latin Amerika, Asya, Afrika ve Asya-Pasifik Bölgeleri departman Başkanı M.İ. Zuhba, departmanın bugüne kadar yürüttüğü çalışmalar ve perspektifleri hakkında bilgi verdi. Zuhba, bahsi geçen bölgelerle Abhazya Cumhuriyetinin dış ilişkilerinin gelişimini teşvik etmek için yürütülen sosyal çalışmalardan bahsetti.

Abhazya Dışişleri Bakanlığı Kurul Toplantısı.

Abhazya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı 12 Nisan tarihinde kurul toplantısı düzenledi. Toplantıya Kurul üyeleri: Dışişleri Bakanı V.A. Çirikba, Abhazya Cumhuriyeti’nin Rusya Federasyonu Tam Yetkili Büyükelçisi İ.M. Ahba ve bakanlık bölüm şefleri katıldılar. Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkan 1.Yardımcısı D.M. Şamba’da Kurul toplantısına katıldı.

Yönetim Kurulu toplantısı gündeminde aşağıdaki konular vardı:

1.Abhaz Dışişleri Bakanlığının kuruluşunun 20. yılı kutlamaları;

2. Cenevre Kafkasya'da güvenlik ve istikrar görüşmeleri XXIII. raundunun sonuçları;

3. Abhazya Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Bölümünün faaliyet raporu;

4. Latin Amerika, Asya, Afrika ve Asya-Pasifik Bölümünün faaliyet raporu.

Toplantı, Dışişleri Bakanlığının kuruluşunun 20. yıldönümü kutlamaları ile ilgili planlar hakkında bilgi veren Dışişleri Bakanı V.A. Çirikba tarafından açıldı. Çirikba, “Bu yuvarlak bir rakam ve önemli bir yıl dönümü, yurtdışından çok misafirimiz olacak bu özel günde. Bu sebeple kutlamaları çok iyi organize etmemiz gerekmekte”, diye vurguladı. Devlet Protokolü Bölüm Başkanı İ.Y. Turava, kutlama etkinliklerinin detayları hakkında bilgi verdi.

Gündemin ikinci konusu olan Cenevre görüşmelerinin XXIII.raundu sonuçları detayları ve gelecek raunt ne yönde çalışmalar yürütüleceği hakkında gerekli bilgileri ise Kurula Dışişleri Bakanı 1.Yardımcısı İ.R. Hintba verdi. Cenevre görüşmelerinin XXIII.raundunda Abhazya heyetinin çalışmaları kurul tarafından verimli olarak nitelendi.

Kurul toplantısının üçüncü yarısında söz Bakanlık Enformasyon Bölümü Başkanı T.R. Tarba’daydı. Tarba Dışişleri Bakanlığının yeni enformasyon stratejisinden bahsetti. Tengiz Tarba, enformasyonun çıkış ve yayılış prensiplerinden bahsederek, “Biz kendimizi sadece Dışişleri Bakanlığının çalışmaları hakkında bilgi vermekle kısıtlamıyor, somut hedeflerle kendimizde enformasyon için temel oluşturmaya çalışıyoruz”, dedi. Tarba aynı zamanda, sosyal ağlarda yürütülen aktif çalışmalar, bakanlıkla ilgili video görüntülerinin departman tarafından hazırlaması gibi Enformasyon Bölümünün yeni önemli faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Latin Amerika, Asya, Afrika ve Asya-Pasifik Bölgeleri departman Başkanı M.İ. Zuhba, departmanın bugüne kadar yürüttüğü çalışmalar ve perspektifleri hakkında bilgi verdi. Zuhba, bahsi geçen bölgelerle Abhazya Cumhuriyetinin dış ilişkilerinin gelişimini teşvik etmek için yürütülen sosyal çalışmalardan bahsetti.

Abhazya Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İdaresi Başkan 1.Yardımcısı D.M. Şamba’da, Dışişleri bakanlığının yürüttüğü çalışmalar hakkında fikirlerini beyan ederken bakanlığın yürüttüğü bir dizi verimli çalışmanın altını çizdi. Özellikle bakanlığın belgelerle çalışma konusundaki ilerlemesine dikkat çekerek, “Dışişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı İdaresinin birlikte yürüttüğü hassas çalışmalar sayesinde yasal belgelerle çalışma konusunda olumlu bir dizi değişiklik yapılmıştır”, dedi.

Kurul katılımcıları, Dışişleri Bakanlığının yürüttüğü diğer faaliyetler hakkında da görüştüler.

http://www.mfaapsny.org/tur/news/?ELEMENT_ID=1043

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler
İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleşen görüşmelerde Abhazya, Amerika ile ..
Abhazya ile Gürcistan arasında 1992-1993 yılları arasında yaşanan savaşın a..
Abhaz bilim adamı Rasim Kamliya, Avrupa Nükleer Araştırma Merkezinde Türkiy..
Katalonya’nın bağımsızlığına destek veren Abhazya’dan ilk hamle geldi...
Abhazya, referandumla bağımsızlığını ilan etmek isteyen Katalonya’ya destek..
Amerika Birleşik Devletleri tarafından Rusya’ya yapılan “Abhazya ve Güney O..
nakliyat
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=