Lütfen bekleyin..
DOLAR
istanbul
12°
21 Ocak 2019, 19:01

"ABAZA" hakkında yazılar

               ADANA              Akpınar:1996    &nb..
5)KÜTAHYA.AYKIRIKÇI (Xırıps Kıt) KÖYÜ: Kütahya iline 40 km bağlı olduğuAltıntaş ilçesine 10 km uzaklıkta bulunan bir Abaza köyüdür.Köyün kurucu aileleri ..
NOT: Daha önce Türkiye de Abaza (Aşuwa) köyleri ;özellikleri (Kaf- kasya daki köyler ile ilişkili aile (sülale) adlarına göre bir kısmı ise göç tarihlerine göre anlatıl..
 Feridun AKSOY (Akhusba)Düzce 16.02.2013Cumhuriyet tarihi boyunca yasaklı ve baskı altında olan "anadilini konuşma ve öğrenme hakkı "üzerindeki  baskı ve yasağın kaldırılmas..
                Abhazya halkının Gürcistan'la yapmış olduğu bağımsızlığı elde etme savaşında Türkiye'de kurulmuş olan “Ka..
Türkiye’de siyaset, ekonomik faaliyet ve demokrasi mücadelesi, bireyler üzerinden yürütülüyor. Peki, seçmen, tüketici, okur, izleyici v.b. olarak tanımladığımız ve anl..
Erol Kılıç Kutalia  Abhazya demiryolları, Gürcüstanda iktidar değişimi ile tekrar gündeme geldi. İvanaşvili iktidarı Rusya ilişkilerinin düzeltilmesi ve buna ticari ilşkil..
20. Zafer Bayramında Abhazya'ya “Butik Devlet” demek geldi içimden.Pembe gözlükle bakmayı severim, o yüzden bu yazım pembe olsun istedim.Abhazya hiç ummadığı bir anda ..
BİR ANNE VE BİR BABA...Yıl 1992... Ağustos ayının sıcağına, içimizi yakan “Abhazya’da savaşın başladığı” haberi de ekleniyor... Bazılarımız bu durumu öngörmüş olsa bile yine de..
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı
medi
haceri, simya , naturel , dogal , urun , organik sampuan , organik sivi sabun, organik dus jeli , organiMilliSavunmaYusufoğlu Makina ve Kalıp Sanayi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=